Меню

Ужгородський суд конфіскував вагон лісу, який прямував на експорт у ЄС

Ужгородський міськрайонниий суд розглянув ще один протокол про порушення митних правил, складений Закарпатською митницею відносно відправників лісу в країни Євросоюзу.

Предметом розгляду став залізничний вагон із деревиною зі Львівської області. Його відправник – Державне підприємство «Славське лісове господарство», а одержувач – фірма PISECGESELLSCHAFT M.B.H. (Відень, Австрія).

Держлісгосп заявив у декларації, що відправляє на експорт паливну деревину у вигляді колод загальною вагою 44 тонни. Однак при перевірці виявилося, що вага деревини становить 32,3 тонни, тобто на 11,7 тонн менше, ніж декларовано. Коли ж Закарпатська митниця звернулася до отримувача із запитом, який саме товар він купує в Україні, австрійське підприємство повідомило, що очікує не паливну, а технологічну деревину та пиловочник (дрова технологічні) для забезпечення целюлозно-паперової промисловості Австрії.

«»Славський держлісгосп спробував вивезти з України технологічну деревину в круглому вигляді (яка заборонена для експорту вітчизняним законодавством) під виглядом паливної деревини (яка дозволена для експорту), – зазначає  голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Тому постановою суду на порушника накладено штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару, а сам товар конфісковано в дохід держави. Така сама доля очікує й на інші з близько двохсот вагонів із українським лісом, які недобросовісні держлісгоспи намагалися вивезти в Євросоюз в обхід законодавства під виглядом дров», – інформує прес-служба Закарпатської ОДА.


Подождите...